Spraybond X80 PU.

« GENEL BAKIŞ
Spraybond X80 PU.
​Ürün açıklaması
Zettex Spraybond X80 PU tek bileşenli, püskürtmeyle uygulanan, nemle kürleşen bir poliüretan yapıştırıcıdır ve tek yönlü yapıştırma tekniklerinde yüksek bir ilk tutunma dayanımı düzeyi ortaya koyar. Kürleştiğinde kalıcı ve esnek bir yapışma sağlar ve düşük köpüklenme özelliği sayesinde pürüzsüz bir membran yüzeyi sunar.

Zettex X80 PVC ve EPDM gibi keçe tabanlı tek katlı membranları, dokuma ve folyo yüzeyli yalıtım panelleri dahil her türlü düz çatı malzemesine yapıştırmak için kullanılır. Ürünün uygulama için uygun olup olmadığı örnek malzemeler üzerinde her zaman test edilmelidir.

Malzeme
Poliüretan

Özellikler

• Düzenli dağılan sprey
• Taşınabilir sistem
• Çabuk ve kolay uygulama
• Hızlı kuruma
• Yüksek katı madde oranı
• Yüksek sıcaklık dayanımı
• Tek yönlü yapıştırma
• Düşük köpüklenme
• Kalıcı ve esnek yapışma
​Ambalaj
• 18.9 kutu

Renk
• Kahverengi
​Uygulamalar
• Kullanım talimatları aşağıda verilmiştir.


1. Çatı yüzeyinin sağlam, temiz ve kuru olduğundan, su birikintisi olmadığından emin olunuz. Su birikintisi varsa temizlenmeli ve yüzey, yapıştırıcı uygulanmadan önce en az 1 saat süreyle kurumaya bırakılmalıdır.
2. Zettex püskürtme tabancasına uygun bir püskürtme nozulu takınız. Yapıştırıcının ayakta uygulanabilmesi için 61 cm uzatmaya sahip bir püskürtme tabancası kullanınız.
3. Zettex Hortumu ürün kutusuna, püskürtme tabancasını ise hortuma bağlayıp bağlantı yerlerini sıkınız.
4. Kutu üzerindeki valfi açınız. Valf, kutu bitene kadar açık kalmalıdır. Kullanım sonrasında tabancadaki kilit somununu kullanınız. Valfin kapatılması durumunda hortumdaki ve tabancadaki yapıştırıcı kuruyarak tıkanmalara neden olur.
5. Membranın ölçüye göre kesilmiş ve yapıştırılmaya hazır olduğundan emin olunuz.
6. Püskürtme tabancasını çatı yüzeyine 90 derece açıyla tutunuz ve yapıştırıcıyı %80 - %100 kaplama sağlayacak biçimde eşit kalınlıkta püskürtünüz. Yapıştırıcının birikinti oluşturmamasına dikkat ediniz.
7. Membranı yerine yapıştırmadan önce solventin buharlaşmasını bekleyiniz ve sonra tam bir temas oluşturmak üzere yerine oturttuğunuz membran üzerine süpürge veya rulo yardımıyla basınç uygulayınız.
8. Kuruma süresi yüzeye, ortam sıcaklığına ve neme bağlı olarak yaklaşık 5 dakikayı bulabilir. Yapıştırıcının fazla püskürtülmesi ve birikinti oluşturması durumunda kuruma süresi artar.
9. Püskürtmeden sonra yapıştırıcı henüz kürleşmeden püskürtme tabancasının ucunu çıkarıp Solvent Temizleyici yardımıyla temizleyiniz.
10. Kutudaki ürün 2 hafta içinde bitirilmeyecekse valfi kapatıp hortumda kalan yapıştırıcıyı boşaltınız ve ardından hortumu uygun bir temizleyici solvente bağlayınız. Hortumda ve tabancada kalan tüm yapıştırıcıyı temizlemek için solvent ile iyice yıkayınız. 
UYGULAMALAR SPESİFİKASYONLAR
Solvent Dimetil ether
İtici gaz Hidrokarbon
Katı madde içeriği (yaklaşık) %85
Açık kalma süresi (yaklaşık) 10-15 dakika
Kürleşme süresi (yaklaşık)\ 30 dakika
Püskürtme deseni
Renk Kahverengi
Kaplama alanı (17 kg Kutu) ~175 m2
Sıcaklık Dayanımı 120oC
MSDS dosyasını indirinTDS dosyasını indirin SORU

SORU

BENİ GERİ ARA

BENİ GERİ ARA